O nás

O nás

Chceme víc
než slovo BIO...

Více než jen slova…

Jsme milovníci zvířat a přírody jako takové, proto pro nás nebylo snadné najít kosmetické produkty, které by v tomto ohledu splňovaly naše očekávání. Zjistili jsme, že ne každý produkt hrdě nosící v názvu „NATURAL“ je doopravdy na přírodní bázi. Proto jsme museli vycestovat mnohem dál a nehledat jen v Evropě. Věděli jsme, co přesně chceme a hledáme. Našli jsme.

Našli jsme skvělou a poctivou firmu, která přemýšlí stejně jako my. Firma The Camel Soap Factory je založena na rodinném zázemí a s láskou vyrábí přesně to, co jsme potřebovali…100% přírodní kosmetiku obohacenou o velbloudí mléko a navíc v ekologickém balení. Všechny produkty jsme vyzkoušeli a nestačili jsme se divit, jaké úžasné účinky má velbloudí mléko na naši pleť. Výsledky se dostavily již po týdnu používání.


Vliv, který máme na své okolí, bereme vážně. Jsme si dobře vědomi toho, že dnešní rozhodnutí mají trvalý dopad na naši planetu a že držíme v rukou osud budoucích generací. Proto jsou všechny naše produkty v ekologickém balení.

I&M ELEGANT

&

THE CAMEL SOAP FACTORY

Camel Soap Factory je dubajský výrobce přírodních produktů pro péči o pleť ručně vyrobených z velbloudího mléka z místních zdrojů. Jsou největším světovým výrobcem přírodních mýdel vyrobených z čerstvého velbloudího mléka. Tato firma se několikrát stala vítězem v celosvětových soutěžích o přírodní produkt. Jejich slova: Stále si uvědomujeme svůj přírodní, ručně vyráběný a udržitelný původ, pokračujeme ve výrobě kvalitních produktů v malých dávkách, abychom zajistili, že budeme dodávat produkty s péčí o pleť, které jsou šetrné k pokožce i životnímu prostředí. Nejen, že jsme se v této oblasti stali přední volbou pro osobní dárky, ale stále více společností uznává naše inovativní produkty jako výrazný a jedinečný firemní dárek. Objevte bohatství fascinujícího regionu, kde se staré setkává s novým. Každý z našich produktů čerpá inspiraci z bohaté tradice Arábie – jejích lákavých vůní, exotických chutí a mystických přísad. Když si domů odnesete přírodní produkty péče o pleť The Camel Soap Factory, odnesete si domů vzpomínku nebo myšlenku na Arábii.

Nabízíme řadu přírodních produktů s péčí o pleť a pokožku. Doposud jsme se zaměřili na tělová a obličejová mýdla, balzámy na rty a nedávno jsme představili báječný hydratační krém proti stárnutí vyrobený z velbloudího mléka a čistého esenciálního oleje Omani Frankincense. Tento „krém na obličej“ budeme rozšiřovat pomocí hydratačního krému na ruce a tělo. Budeme pokračovat v inovacích a vždy zkoumáme způsoby, jak můžeme do našeho sortimentu začlenit regionální přísady.

Ne, rozhodně ne. Všechny naše produkty jsou testovány na velmi ochotných přátelích a rodině.

Uznáváme, že ve skutečnosti neexistují žádné „přírodní“ produkty s péčí pleť, protože tyto v přírodě jednoduše neexistují. Když říkáme, že naše výrobky pro péči o pleť jsou přírodní, je to náš způsob, jak říci, že vezmeme přírodní přísady a smícháme je, abychom vytvořili produkty pocházející z přírody. Naše výrobky neobsahují žádné petrochemické deriváty, žádná syntetická barviva ani syntetická konzervační činidla.

Ačkoli to není specificky formulováno jako šampon, mnoho našich zákazníků používá naše mýdla k mytí vlasů. Pokud se tak rozhodnete, doporučujeme vám použít mýdlo z kolekce Castilie. Věc o mytí vlasů barovým mýdlem spočívá v tom, že jeho účinnost závisí na celé řadě faktorů:

 • délka vašich vlasů
 • váš typ pokožky hlavy a citlivost,
 • kvalita a tvrdost vody,
 • jak si myjete vlasy
 • co jste dříve používali na mytí vlasů

Nejdůležitější částí mytí vlasů mýdlem (na rozdíl od těla) je to, že v oblastech s tvrdou vodou nemusí nutně úplně umýt vlasy, stejně jako u těla. V závislosti na tom, čím jste si myli vlasy dříve, možná budete muset projít krátkým obdobím úpravy. Šampony a kondicionéry se silikony a jinými plasty v nich zanechávají na vlasech povlak, který bude nutné odstranit, než bude přírodní šampon (tyčinkové mýdlo) fungovat. Zjistili jsme, že oplach vlasů vyrobený ze 2 polévkových lžic přírodního octa nebo jablečného octa v 1 litru vody nanesené po prvním umytí našim mýdlem, může vašim vlasům pomoci přizpůsobit se nové rutině.

Ano! Ve skutečnosti bychom řekli, že byste měli používat přírodní ručně vyráběné mýdlo. Všechna naše mýdla jsou vyrobena z přírodních olejů, které jsme vybrali pro jejich vlastnosti milující pokožku. Většina komerčních mýdel je na bázi detergentů, používá oleje na bázi petrochemie nebo obsahuje bělící a pěnivá činidla, která mohou způsobit kožní reakce. Naše přírodní mýdla neobsahují žádné z těchto přísad, Doporučujeme některá preventivní opatření:

 • Pokud máte obavy z citlivosti, doporučujeme vám vyzkoušet mýdlo na malé ploše pokožky, než ho použijete na celé tělo,
 • Použijte raději neparfemované mýdlo před tím, které obsahuje esenciální oleje, na které můžete reagovat,
 • Vyzkoušejte naše super jemné mýdlo pro jemné kůže Delicates Skin pro děti, které je speciálně vytvořeno tak, aby bylo extra jemné.

Pokud jste alergičtí na některou z našich přísad nebo máte nežádoucí reakci na některý z našich produktů, okamžitě produkt přestaňte používat.

Všechna naše mýdla jsou jemná a lze je použít na mladší pokožku. Doporučujeme vám použít jednu z našich neparfémovaných verzí nebo vyzkoušet naše mýdlo pro jemné kůže, které je speciálně vytvořeno pro mladé a obzvláště citlivé pokožky Velbloud NAQA Delicate skins.

Ne, přestože jsou naše produkty vyrobeny z čistě přírodních surovin, nejsou organické. Jakékoli přírodní mýdlo může být od přírody pouze z 85% organické, protože louh zapojený do procesu výroby mýdla není certifikován jako organický. Upřednostňujeme kvalitní a eticky získané suroviny před humbukem obklopujícím organické produkty.

Ne, naše produkty by nebyly klasifikovány jako veganské kvůli velbloudímu mléku, které přidáváme do všech našich produktů. Kromě čerstvého, pasterizovaného velbloudího mléka používáme pouze rostlinné oleje a másla.

Ručně vyráběné mýdlo je opravdu jednoduchá záležitost. Oleje ve formě kapalin nebo másla se mísí s zásadami a mýdlovými formami. Proces olejů přeměňovaných na mýdlo se nazývá zmýdelnění. Je to proces, který byl poprvé dokumentován kolem roku 2800 př. N. L. Ve starověkém Babylonu. Od té doby byl proces vylepšován a studován, až jsme nyní schopni vyrábět mýdla na míru pro konkrétní aplikace a s dobře definovanými vlastnostmi.

Řekněme si to na rovinu: Milujeme velbloudy! Nepoužíváme žádnou část velblouda kromě jejich čerstvého, pasterizovaného plnotučného mléka. Naše velbloudí mléko získáváme z jedné ze dvou mlékáren na velbloudí mléko ve Spojených arabských emirátech a tu často navštěvujeme. Jsme rádi, že můžeme konstatovat, že jsou jedni z nejvíce hýčkaných velbloudů v okolí a je s nimi velmi dobře zacházeno.

Přírodní mýdla pro proces za studena mají obvykle hodnotu pH 8-9, která by nebyla považována za „vyvážené pH“ Pravděpodobně jste v poslední době hodně četli o čištění pleti s vyváženým pH. Naše kůže přirozeně produkuje tenkou vrstvu kožního tuku a potu-kyselé římsy-která je mírně kyselá (pH 4,5–5,5). Předpokladem je, že je důležité udržovat toto mírně kyselé pH pro zdravou funkci pokožky. Nadměrně alkalické / kyselé čištění může připravit pokožku o přírodní oleje a zanechat ji suchou, podrážděnou a náchylnou k infekcím. Zdá se, že to výzkum podporuje a doporučuje se používání- často velmi specifických- syntetických detergentů (syndetů) na mýdla. Seznamy složek syndetů uváděných na trh jako „jemné čisticí prostředky“ vypráví jiný příběh. Mezi běžné složky patří laurylsulfát sodný, methylparaben, propylparaben, butylparaben a hydroxid sodný (hydroxid sodný). Každá z těchto složek byla prokázána jako dráždivá pro kůži a možná toxická. Zde je rub: Žádný výzkum, který jsme četli, nesrovnával syntetické detergenty s přírodními mýdly ze studeného procesu, raději porovnával syntetická a komerční mýdla. Jedním z klíčových rozdílů mezi mýdly ze studeného procesu a komerčními mýdly je jejich obsah glycerinu, který byl klinicky prokázán jako pomoc při opravě vnější vrstvy pokožky.

Naše ručně vyráběná mýdla zůstanou „čerstvá“ po celá léta – opravdu! Ručně vyráběná mýdla se s věkem zlepšují, stávají se tvrdšími, trvanlivějšími a mírnějšími. Časem však mýdlo může ztratit intenzitu vůně, proto doporučujeme použít do 6 měsíců až roku. Podle zákona jsme povinni uvést na naše výrobky datum spotřeby, které je stanoveno na 3 roky od data výroby. Abych byla upřímná, neznáme nikoho, kdo by tak dlouho odolával našim mýdlům.

Naše mýdla na obličejovou kolekci formulujeme zcela odlišně od ostatních mýdel. Ačkoli jako všechna naše mýdla používají jako základ olivový olej, přidáváme další másla a esenciální oleje, které se zaměřují na speciální požadavky jemné pokožky obličeje. Dostatečně jemné pro každodenní použití, nabízíme tři obličejová mýdla, která se zaměřují na tři velmi odlišné typy pleti

 • Pure – Čistá a neparfemovaná, vyvinutá pro citlivou a podrážděnou pokožku.
 • Healing – esenciální oleje Frankincense a pomerančový květ pomáhají opravit a vyživovat stárnoucí a sluncem poškozenou pokožku
 • Detox Charcoal – éterický olej s aktivním uhlím a čajovníkem jemně čistí a vyrovnává mastné pleti a je vhodný na léčbu akné.

Velbloudí mléko a péče o pleť

Pro své úžasné vlastnosti milující pokožku přidáváme do všech našich produktů bohaté množství čerstvého velbloudího mléka. Velbloudí mléko je bohaté na alfa-hydroxykyseliny, vitamíny, minerály a protizánětlivé bílkoviny a dodává jemnou péči šetrnou k citlivé pokožce.

Milujte planetu

Pevně ​​věříme, že to, co děláme dnes, ovlivňuje generace zítřka. Proto neustále usilujeme o nalezení harmonické rovnováhy mezi prostředím, ve kterém žijeme a komunitou na kterou máme vliv. Máme skutečný závazek pozitivně ovlivňovat životní prostředí.